FOLKSAFE τροφοδοτικό συστημάτων CCTV FS-DC120805W, 8 εξόδων, 12V/5A, αδιάβροχο IP65
FOLKSAFE
Σημεία ενδιαφέροντος προϊόντος
-8 εξόδων τροφοδοσίας
-αδιάβροχο IP65
-προστασία βραχυκυκλώματος/υπερφόρτωσης/υπέρτασης/υψηλής θερμοκρασίας
-προστασία ρεύματος εκκίνησης και κεραυνικής τάσης
-λειτουργία σε υψηλές θερμοκρασίες έως 40 °C
Τεχνικά χαρακτηριστικά
Output
DC voltage: 12V
Rated current: 5A
Current range: 0-5A
Rated power: 60W
Voltage and.range: Standard 12V (11.8-13V), Long 14V (13-14.5V), Uitra-Long 15V (14.5-15.7V)
Output channels: 8-CH
Each output current: 0-1A
Fuse: PTC or Tube fuse, DC30V 1.35A
Voltage tolerance (Note3): +/-1.5%
Line regulation (Note4): +/-0.5%
Load regulation (Note5): +/-1%
Ripple & noise (Note2): </=120mVp-p
Setup, rise time: 430ms, 50ms/230VAC 1380ms, 50ms/115VAC (at full load)
Hold up time (Typ.): 16ms/230VAC 12ms/115VAC (at full load)
Input
Voltage range: 100~240V
AC current (Typ.): 1.2A/100VAC
Frequency range: 50~60Hz
Efficiency (Typ.): 90%
Leakage current: <2mA/240VAC
Inrush current (Typ.): 30A/230VAC
Protection
Overload (Note.7):
-When the current exceeds the fuse rating (ambient 25 °C), the fuse disconnects
-110 ~ 150% rated output power
-Protection type: Hiccup mode, recovers automatically after fault condition is removed
Over voltage:
-18-25V
-Hiccup mode, recovers automatically after fault condition is removed.
Over temperature: Hiccup mode, recovers automatically after fault condition is removed
Function
Environment
Working temp.: -20~40 °C (Refer to "Derating Curve")
Working humidity: 20%~99% RH non-condensing
Storage temp, humidity: -40~85 °C 10%~95% RH
Temp. coefficient: +/- 0.03% / 50 °C (0 ~ 50 °C)
Vibration: 10~ 500Hz, 5G 10min./1cycle, 60min. each along X, Y, Z axes
Safety
Waterproof standard: IP65
Safety standards: IEC/EN/UL/CSA 60950 GB4943
Withstand voltage: I/P-O/P:3KVAC, I/P-FG:1.5KVAC, O/P-FG:0.5KVAC
EMC emission: Compliance to BSMI CNS13438, EAC TP TC 020
EMC immunity: Compliance to EAC TPTC 020
Isolation resistance: I/P-O/P, I/P-FG, O/P-FG:100M Ohms/500VDC / 25 °C / 70% RH
Others
MTBF: >/=300K hrs min. MIL-HDBK-217F (25 °C)
Dimension (LxWxH): 200x140x42mm